کمی طاقت داشته باشید...

Deject.ir

انجمن علمي دانشجویان فناوري اطلاعات شهرستان سقز

امروز دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 روز خوبی داشته باشید.

اپلیکیشن اندروید وب سایت

کاربران و دوستان گرامی جهت دریافت پنل پیامک به صفحه مربوطه در نوار بالا مراجعه فرمایید

درخواست مطلب و تماس بامامــــطالب درخـــواستی خودر را از طریق لینک زیر به گوش ما برسانید .
خبر نامهبا عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار مطالب و سایت ما با خبر شوید .

اکسپریا Z3 Dual هم به روزرسانی اندروید 5.1.1 را دریافت کرد.
اکسپریا Z3 Dual هم به روزرسانی اندروید 5.1.1 را دریافت کرد.

 

xperia-z3-dual

 

نسخه دو سیم کارته xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 با فاصله ای چند روزه نسبت به مدل تک سیم کارته این دستگاه آپدیت اندروید 5.1.1 را دریافت کرد. xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 Dual به روزرسانی جدید خود را همچون دیگر مدل های سری Z2 و Z3 با شماره ساخت  23.4.A.0.546 دریافت کرده است. پس از اینکه در اندروید 5.0.2 نسخه دو سیم و تک سیم xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 تفاوت فاحشی در دریافت آپدیت ها داشتند، این بار در اندروید 5.1.1 سونی به صورت یکسان دست به انتشار آپدیت زده است.

البته xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 Dual چند روز دیرتر از xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 این آپدیت را دریافت کرده که این اتفاقات در به روزرسانی ها امری طبیعی است. علاوه بر این آپدیت یک فریمور جدید با شماره ساخت  23.4.A.0.570 نیز برای گوشی های سری Z2 و Z3 به تایید رسیده و قرار است به زودی نیز منتشر گردد.

آپدیت جدیدی که هم اکنون برای xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 Dual منتشر شده از دقایقی قبل و تا این لحظه تنها در کشور الجزایر در دسترس کاربران قرار گرفته است. به محض انتشار آپدیت اندروید 5.1.1 در منطقه خاورمیانه برای این دستگاه و xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z2 رام رسمی آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

لیست گوشی ها سونی و مناطقی که بروزرسانی اَندروید 5.1 آبنبات چوبی را دریافت کرده اند

 

android-5.1-lollipop-update

 

اگر با ما همراه بوده باشید، حتماً در جریان هستید که سونی موبایل از هفته گذشته انتشار بروزرسانی اَندروید 5.1.1 را با اولین عضو از خانواده بزرگ Z3، گوشی محبوب xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 Compact آغاز کرد و با انتشار گسترده تر این بروزرسانی بسیاری از کاربران منتظر هستند تا به طور مستقیم آن را دریافت کنند.

در اولین روز هفته گذشته گوشی xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 Compact موفق به دریافت این بروزرسانی شد و پس از گذشت تقریباً 1 روز گوشی xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 موفق به دریافت این بروزرسانی شد و روند بروزرسانی با همین 2 گوشی در هفته گذشته متوقف شد. تا اینکه حدود 2 روز پیش روند بروزرسانی با نسخه LTE گوشی xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z2 آغاز و صبح امروز نیز با انتشار این بروزرسانی برای گوشی پرطرفدار xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 Dual که در کشور ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است روند بروزرسانی ها ادامه پیدا کرد.

با توجه به اینکه زمان انتشار این بروزرسانی در مناطق مختلف متفاوت است، معمولاً بسیاری از کاربران در پی آن هستند تا از وضعیت بروزرسانی در نقاط مختلف مطلع شوند. به همین خاطر و بر طبق سنت گذشته، جدولی تهیه کردیم که در آن آخرین وضعیت بروزرسانی گوشی ها در آن گنجانده شده است.

در این جدول لیست تمامی گوشی هایی که تا به این لحظه بروزرسانی اَندروید 5.1.1 را دریافت کرده اند به همراه مناطق آنها قرار گرفته است. این جدول به محض انتشار بروزرسانی در منطقه ای جدید آپدیت خواهد شد. 

 

گوشیمدلشماره ساختمنطقه
xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3D660323٫4٫A.0.546سوئیس
رومانی
پرتغال
اروپایِ شمالی
هلند
« خاورمیانه »
ایتالیا
ایرلند
مجارستان
یونان
آلمان
فرانسه
دانمارک
جمهوری چک
آمریکا
انگلیس
آفریقایِ جنوبی
روسیه
نروژ
کرواسی
بلغارستان
اُتریش
xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 DualD663323٫4٫A.0.546الجزایر
xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 کامپکتD580323٫4٫A.0.546سوئد
آفریقایِ جنوبی
نروژ
اروپایِ شمالی
« خاورمیانه »
ایرلند
دانمارک
جمهوری بالتیک
سوئیس
اسلوونی
روسیه
رومانی
مجارستان
یونان
آلمان
فرانسه
کرواسی
اُتریش
xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z3 کامپکتD583323٫4٫A.0.546تایلند
سنگاپور
فیلیپین
مالزی
اندونزی
هند برزیل
xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z2D650323٫4٫A.0.546آمریکا
ترکیه
تایلند
تایوان
سوئد
سوئیس
اسپانیا
آفریقایِ جنوبی
اسلوونی
سنگاپور
عربستان سعودی
روسیه
رومانی
پرتغال
فیلیپین
مالزی
اندونزی
ایرلند
مجارستان
یونان
آلمان
جمهوری چک
کرواسی
بلغارستان
اتریش
xperia/" title="اکسپریا" target="_blank">اکسپریا Z2D650223٫4٫A.0.546داخلی

 

   

 

روز کارآفرین و آموزش های فنی و حرفه ای

 

روز کارآفرین و آموزش های فنی و حرفه ای

زندگینامه پدر فناوری اطلاعات ایران
زندگینامه پدر فناوری اطلاعات ایران

 

 

زندگینامه پدر فناوری اطلاعات ایران

 

 

در ادامه مطلب

فناوری اطلاعات (IT) چیست ؟ وظایف IT ؟

 

فناوری اطلاعات به معنی و مفهوم بسیار ساده یعنی علم استفاده از یک سری ابزار که این ابزار همان پردازش، نگهداری، جمع آوری، ذخیره، توزیع، انتقال، امنیت است که بر روی اطلاعات اعمال میشود. این تعریف برای کسانی که بخواهد با فناوری اطلاعات IT آشنا شوند؛ تعریفی مناسب و کاملاً ساده و شفاف است.

اطلاعات منشأ دانایی و بصیرت در انسان است و هدف از بکارگیری فناوری اطلاعات ، افزایش آگاهی در انسان و نظم در اجراست.
سه محور اصلی در فناوری اطلاعات سخت افزار ، نرم افزار و فکر افزار ( مدیریت دانش ) می باشد.به طور کلی با پدید آمدن این رشته ، رشته کامپیوتر با تحولی عظیم روبرو شد و این در حالی است که فناوری اطلاعات سرآمد رشته کامپیوتر است و جایگاه کاملاً مستقل برای خود دارد.
هم اکنون نیز فناوری اطلاعات با شتابی فزاینده در حال تغییر جهان است و این تغییرات در کلیه عرصه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی مشهود است . با این وجود فناوری اطلاعات هنوز در آغاز راه است.

فناوری اطلاعات را برای بیان یک تعریف ساده دیگر به سه کلمه تقسیم میکنم :

فناوری : کاربردی کردن علم
پردازش : مدیریت بر روی اطلاعات
اطلاعات : داده های پردازش شده
فناوری اطلاعات ==>> علمی که برای مدیریت و پردازش اطلاعات لازم است.

برای آشنایی بیشتر شما تعاریفی که درسایتهای مختلف و معروف ارایه شده است را با هم مرور میکنیم :

1. سایت ویکیپدیا : به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد.
2. فناوری اطلاعات متشکل از چهار عنصر اصلی اساس «انسان، سازوکار، ابزار، ساختار» است، به طوری که در این فناوری، اطلاعات از طریق زنجیره ارزشی که از بهم پیوستن این عناصر ایجاد می‌شود جریان یافته و پیوسته تعالی و تکامل سازمان را فرا راه خود قرار می‌دهد.
3. فناوری اطلاعات عبارتست از کاربرد رایانه‌ها و دیگر فناوری‌ها برای کار با اطلاعات. در اینجا هر گونه فناوری اعم از هر گونه وسیله یا تکنیک مد نظر است.

تعاریف بسیار دیگری نیز در سایتهای مختلف ارایه شده است اما کلیت تمام مطلب در همین چند تعریف بالا خلاصه میشود.

وظایف فناوری اطلاعات :

وظایف موجود در فناوری اطلاعات را میتوان در یک دید کلی به 8 مورد تقسیم نمود :

1. نگهداری و پردازش
2. تقسیم وظایف
3. مدیریت شبکه : یکی از مهمترین مسایل، آشنایی با مفاهیم و پیاده سازی شبکه برای مدیران فناوری اطلاعات است .در این سایت در بخش مقالات --> شبکه ، شما را با دنیای شبکه های با سیم و بی سیم آشنا میکنم.
4. مدیریت اطلاعات : میتوان به جرأت اعلام کرد؛ مدیریت اطلاعات حرف اول را در رشته فناوری اطلاعات میزند و یک مدیر ارشد این رشته باید بتواند بر روی اطلاعات خود مدیریت نمایید.
5. توسعه اطلاعات : میتوان چهار کلمه کلیدی برای آن ارایه نمود : کنترل، سرعت و دقت، امنیت، فرمت
6. توسعه سیستمهای مهندسی فناوری اطلاعات : باعت تحول در فناوری اطلاعات شد و میتوان گفت جنس فناوری اطلاعات از یک زمان به بعد نرم افزاری شد.
7. توسعه کاربردی : زمانی میتوانیم توسعه یک علم را احساس کنیم که در بین مردم و کاربران باشد.
8. توسعه تجاری

گرایشات فناوری اطلاعات

 

آشنایی با گرایش‌های رشته فناوری اطلاعات

شبکه‌های کامپیوتری

این گرایش از رشته IT در سرتاسر دنیا زیر شاخه‌ای از گرایش مهندسی کامپیوتر و مخابرات تلقی می‌شود و از لحاظ کاربردی پیشینه طولانی‌تری نسبت به دیگر گرایش‌های فن‌آوری اطلاعات دارد. متخصین شبکه‌های کامپیوتری قادرند با توانایی‌های برگرفته از تحصیلات خود در این زمینه، فعالیت‌های گونگاگونی را انجام داده و در حرفه‌های متفاوت و متنوعی مشغول به خدمت رسانی شوند. از جمله دانش‌های کاربردی این گرایش می‌توان به موارد مهمی همچون طراحی، پیکربندی و پیاده‌سازی شبکه‌های کامپیوتری و برنامه‌نویسی شبکه اشاره کرد. امنیت در شبکه‌های کامپیوتری از دیگر مباحثی است که در قالب تعلیمات مرتبط با این گرایش قرار می‌گیرد. مهندسان گرایش شبکه‌های کامپیوتری همچنین قادر خواهند بود با مهندسان گرایش‌های دیگر مثل تجارت الکترونیک در زمینه بسترسازی برای فعالیت‌هایشان، همکاری کنند. ساختن برنامه‌های تحت شبکه اینترنت جهانی یا web و پیاده‌سازی سیستم‌های توزیع شده (مانند پایگاه داده‌های توزیع شده یا سیستم عامل‌های توزیع شده) از دیگر فعالیت‌هایی است که به کارشناسان محصل در این گرایش آموزش داده می‌شود.

تجارت الکترونیک و سیستم‌های چند رسانه‌ایی

تجارت الکترونیک با استفاده از شبکه‌های رایانه‌ای، معاملات تجاری را در مراحل گوناگون آن مانند طراحی، تولید، خرید، فروش و تحویل، ساده نموده و به آن سرعت می‌بخشد. عبارت «تجارت الکترونیک» دربرگیرنده هر گونه تجارت و تعامل مدیریتی است که با استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات صورت می‌گیرد. هدف از این دوره ارائه درکی مناسب از فناوری‌های مرتبط با شبکه‌های کامپیوتری، مهارت در طراحی و تولید سیستم‌های مالتی مدیا برای توزیع در سطح شبکه و آگاهی از ابزارها و روش‌های مودنیاز برای تغییر وظایف تجارتی و مدیریتی از طریق انجام معاملات به صورت الکترونیکی است. دوره کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیک فارغ التحصیلانی کاردان با دانش فنی، مهارت‌های خلاق و توانایی تجاری خلق می‌کند تا بتوانند از پتانسیل عظیم بازاریابی در شبکه‌های رایانه‌ای بهره‌‌برداری كند.

فناوری اطلاعات

رشته فناوری اطلاعات دانشی را به مخاطب منتقل می‌کند که طی آن روش‌های جمع‌آوری اطلاعات، استفاده و انتقال آن میسر می‌شود. مطالعه، طراحی، ساخت، راه‌اندازی، نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، جمع‌آوری، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی و انتقال اطلاعات، مهم‌ترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می‌کند. مهم‌ترین توانمندی دانش‌آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره‌برداری به‌موقع از اطلاعات است. در عصری که به‌سر می‌بریم، فناوری اطلاعات یکی از عمده‌ترین محورهای تحول و توسعه در دنیا محسوب می‌شود. امروزه دستاوردهای ناشی از فناوری اطلاعات چنان با زندگی مردم تلفیق شده است که توقف در مسیر آن باعث ایجاد اختلال در جامعه و حتی رفاه و آسایش مردم می‌شود. از این‌رو بسیاری از کشورها جهت عمومیت بخشیدن به استفاده از فناوری اطلاعات دست به اقدامات خرد و کلانی زده‌اند که آموزش آکادمیک فناوری اطلاعات یکی از این موارد است. رشته فناوری اطلاعات در دوره کارشناسی ارشد ضمن تکمیل مدیریت پروژه به ارائه‌ی راه‌حل‌های مناسب برای مسایل پیچیده سازمانی می‌پردازد.

مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی و امنیت اطلاعات

با توجه به افزایش وابستگی به تکنولوژِی اطلاعات و ارتباطات در دولت الکترونیک و خطراتی که دراستفاده از آن با آن‌ها مواجه هستیم، مانند برنامه‌های مخرب ویروس‌ها، حمله نفوذگران و سارقان، حملات Dos و DDos و ... نیاز به متخصیصنی که بتوانند جلوی این‌گونه خطرات را بگیرند و یا در صورت بروز، سیستم‌ها را سریعا ریکاوری کنند، بسیار احساس می شود. بنا بر گزارش Gartner بین رشته های IT این رشته بیشترین رشد را در سال 2005 داشته است که خود گواهی بر اهمیت و ضرورت امنیت اطلاعات در شرکت‌ها و سازمان‌ها است.

اطلاعیه جدید برای دریافت یوزرنیم و پسورد ناد ۳۲
اطلاعیه جدید برای دریافت یوزرنیم و پسورد ناد ۳۲

 
 

کاربران گرامی
بدلیل عدم وجود یوزرنیم و پسورد روزانه آنتی ویروس ها و غیرفعال شدن آنها پس از چند روز و با توجه به رفع تحریم ایران توسط شرکت های امنیتی معتبر جهان، از این پس شما را به تهیه لایسنس های ارجینال از نمایندگی مستقیم و آنلاین توصیه می کنیم.

 

به نام پدیدآورنده کدهای آفرینش
به نام پدیدآورنده کدهای آفرینش

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اسامی پذیرفتگان ریاست جمهوری و شورای شهرستان سقز 1392
اسامی پذیرفتگان ریاست جمهوری و شورای شهرستان سقز 1392

 

اسامی پذیرفتگان انتخابات 92


ریاست جمهوری :

حسن روحانی

18,613,329

شورای شهر :

فرماندار شهرستان سقز اسامی اعضای اصلی و علی البدل شورای اسلامی شهر سقز را به ترتیب زیر اعلام کرد.

هیوا نعمانی با 9 هزارو 191 رای

چنور رحیم زاده با 8 هزارو 948 رای

افشین عزیزی با  8هزارو 65 رای  

سردار دوغی با 7هزارو 684 رای

امین وفادار با 6 هزارو 471 رای  

محمد کیانی با 7 هزارو 461 رای   

اسماعیل تیفوری با 6هزارو 302 رای  

محمد باغبانی با 6 هزارو 290 رای

اسعد شاهی با 6هزارو 74 رای

باقی رحمانپور با  6 هزارو 53 رای

نظام غفاری با  4 هزارو 926 رای

 

نادر فخری اسامی اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر سقز را به این ترتیب اعلام کرد .

1-     رضا اسعدی با 4 هزارو 926 رای

2-     قدرت احمدی با 4 هزارو 904 رای

3-      امیر زارع زاده با 4 هزارو 676 رای

4-     صالح امین پور با 4 هزارو 667 رای

5-     هیوا فرجی با 4 هزارو 585 رای

تعداد صفحات : 82

صفحه قبل 1 2...78 79 80 81 82

لوگو سایت

 • پیشنهادی
 • پربازدید
 • جدید
 • نظرات

جستجو

کلمه مورد نظر خود را جهت جستجو در کادر پایین تایپ کنید


آمار سایت

 • کل مطالب : 820
 • کل نظرات : 5
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 220
 • بازدید امروز :424
 • باردید دیروز : 607
 • گوگل امروز : 7
 • گوگل دیروز : 14
 • بازدید هفته : 424
 • بازدید ماه : 26,422
 • بازدید سال : 96,791
 • بازدید کلی : 478,547
 • نظرسنجی

  کدام موضوعات مورد پسند و توجه شما قرار میگیرد ؟


  لینک دوستان

  تبادل لینک هوشمند

  تبادل لینک هوشمند : برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان "انجمن علمي دانشجویان فناوري اطلاعات شهرستان سقز" وآدرس http://deject.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

  عنوان :
  آدرس :
  کد : کد امنیتیبارگزاری مجدد

  کاربران

  موزیک آنلاین


  ماهر زین - محمد (ص)

  عضویت سریع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد